La Gomera ir viszaļākā no Kanāriju salu arhipelāga salām, uz kuru nokļūšana ar ātrgaitas prāmi aizņem nieka pusstundu un nodrošina pavisam citas pasaules iepazīšanu. Dabas mīļi salu ierodas apskatīt vienas dienas ekskursijā ar autobusu.
La Gomera ir raksturīga ar mežiem un bagātīgu augu floru. Klintis mijās ar papardēm apaugušām kraujām, bet terasveidīgās kalnu nogāzēs zaļo ziedoši vijaugi un palmas. Uz salas esošais Garahonajas Nacionālais parks ir iekļauts UNESCO cilvēces mantojuma sarakstā, kas ir apliecinājums par tā unikalitāti.
Sala bieži tiek dēvēta par mirušo salu, jo jau vairāk nekā divus miljonus gadu La Gomerā nav reģistrēts neviens vulkāna izvirdums. Vēl salu mēdz dēvēt par Kolumba salu, jo laika periodā no 1492. līdz 1498.gadam Kristofers Kolumbs ne vienu vien reizi ieradās šajā salā, lai atpūstos un sagatavotos jauniem piedzīvojumiem. Salas galvaspilsētā San Sebastian saglabājušās ēkas, kur Kolumbs dzīvoja.
La Gomera ir otra mazākā sala arhipelāgā līdz ar to ekskursijas laikā Jūs pagūsiet apskatīt lielāko daļu salas – vairākas ielejas, kā piemēram, Valle de la Villa, Ermigua, Vallermosa un Benchihigua, no kurām pēdējās divas patiesībā ir milzīgi, vismaz divus miljonus gadus veci krāteri. Bez tam apmeklēsiet apmeklētāju centru Juego de Bolas un salas krāšņumu – Garahonajas Nacionālo parku, kas ir vecākais mežs pasaulē. Parkā savā laikā tikušas uzņemtas ainas no filmas “Juras laikmeta parks.”
Ekskursijas laikā jums būs iespēja aplūkot viršus, kas drīzāk atgādina kokus, nevis krūmājus, to garums sasniedz 22m, milzu papardes, kuru garums sniedzas līdz pat 2m, kā arī gigantiskas pienenes, kas sasniedz 4m. Tās zied pavasarī un rudenī. Ziemā parks pārvēršas noslēpumainā pasaku mežā – bieži novērojama bieza migla, smidzina lietutiņš, līdz ar to rodas iespaids, ka tūlīt mūs satikt izskries kāds rūķītis vai elfs.
Ekskursijas laikā jums būs iespēja nobaudīt tradicionālas kanāriešu pusdienas ar vīnu (iekļautas cenā). Pusdienu laikā gaida arī pārsteigums – svilpotāju šovs. La Gomera iedzīvotāji ir izveidojuši unikālu savstarpējo sazināšanās valodu El Siblo. To caururbjošās un spalgās skaņas labi pārvar lielus attālumus un ir labi dzirdamas kalnu grēdu otrā pusē. Svilpošana senos laikos La Gomera salā bija ikdienišķs saziņas veids starp guančiem, šodien specifisko svilpošanas prasmi ir iespējams apgūt skolā. Interesanti, ka pat nesaprotot valodu (piemēram, latviešu), svilpotāji spēj atkārtot tik precīzu intonāciju, ka nerodas ne vismazāko šaubu par to, kas tieši tiek pateikts.
Praktiski padomi:
* Izvēloties šo ekskursiju, ņemiet vērā, ka tā pamatā vērsta un neaizmirstamo dabas skatu aplūkošanu
* Ziemas periodā, sākot no septembra vidus līdz pat maijam, vēlams līdzi ņemt piemērotu apģērbu – vējjakas, garās bikses, slēgtus apavus, jo gaisa temperatūras var būt ap +10 +15 grādu.
* Ekskursija ar latviešu/krievu gidiem pieejama pirmdienās un trešdienās no 7.30 līdz 19:00