Kanāriju salas (Islas Canarias) ir Spānijas salu arhipelāgs, kas atrodas uz Ziemeļrietumiem no Āfrikas - tikai 100 km uz rietumiem no Marokas un Sahāras. Salas ir Eiropas Savienības tālākais punkts. Kanāriju salu arhipelāgā ietilpst 7 lielas salas - Tenerife, Fuerteventura, Grand Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, kā arī 6 mazas saliņas - La Graciosa, Alegranza, Montaña Clara, Roque del Este, Roque del Oeste un Isla de Lobos.
Nosaukums Kanāriju salas ( Islas Canarias ) nāk no latīņu valodas Insula Canaria - suņu salas. Kad romieši pirmo reizi apmeklēja salas, viņi tās nodēvēja par "canari" (cilvēki ar suņiem), jo pamatiedzīvotaji jeb guanči pielūguši un godinājuši suņus, kuri tika uzskatīti par svētiem dzīvniekiem.
Kanāriju salu vēsture ir leģendām apvīta, tomēr pētījumi pierāda, ka tām visām ir vulkāniska izcelsme un tās ir vulkāniski aktīvas vēl joprojām, izņemot La Gomeras salu.
Klimats katrā salā ir atšķirīgs. Pamatā ir divi klimati - subtropiskais un tropiskais, taču katrā salā ir vairāki mikroklimati, piemēram , Tenerifē ir 17 mikroklimati.
Kanariju salās atrodas četri nacionālie parki - Teides Nacionālais parks Tenerifē, Garahonay Nacionālais parks La Gomerā, Timanfaya Nacionālais parks Lanzarotē un Nacionālais Caldera de Taburiente parks Palmā. Kanāriju salās ir divas galvaspilsētas - Santa Cruz Tenerife un Las Palmas Gran Canaria.
Tenerife ir lielākā no Kanāriju salām un ir populārs tūristu galamērķis, kas piesaista ar savu klimatu, daudzveidīgajām dabas ainavām un izklaides parkiem. Tenerifi dēvē par subtropu paradīzi, uz kuru varat doties jebkurā gadalaikā - ziemā, vasarā, pavasarī vai rudenī, - tā vienmēr sagaidīs ar lieliskiem laika apstākļiem.
Sala veidojusies vulkāna izvirduma rezultātā pirms vairāk nekā 12 miljoniem gadu. Pirmais zināmais salas izvirdums notika 1492. gadā, kuru reģistrēja slavenais jūrasbraucējs Kristofers Kolumbs.
Pamatiedzīvotāju guanču valodā Tenerife nozīmē "Sniega kalns." Šāds salas nosaukums cēlies no Teides vulkāna sniegotās virsotnes. Teide ir trešais augstākais vulkāns pasaulē, kā arī Spānijas augstākā virsotne ( 3718 m virs jūras līmeņa), kas sadala salu divās dažādās klimatiskajās joslās.
Salas dienvidu daļā atrodas populārākie kūrorti - Playa de las Americas, Costa Adeje, jo šeit ir vissiltākais klimats (ap 300 saulainu dienu gadā). Salas ziemeļu un austrumu daļa ir klāta ar labu augsni, izteikti tropisku floru, tai skaitā arī vīna dārziem. Šajā salas daļā biežāk vērojams lietus. Salā iespējams atrast gandrīz visu pasaules klimata zonu augu valsti. Salā ir iespējams atrast gandrīz visu pasaules klimata zonu augu valsti. Te lieliski ir ieaugušies savulaik no Meksikas ievestie kaktusi, ir daudz palmu, agavju, kaučuka koku un oleandru.
Laika apstākļi padara Tenerifi par perfektu ceļojuma galamērķi. Tenerifē vienmēr valda pavasaris - ne velti tā tiek dēvēta par mūžīgo pavasara salu!
Tenerifē ir iespēja peldēties un sauļoties cauru gadu, turklāt ceļotājus nepārsteigs pārmērīgi liels karstums. Vieglais un sausais klimats rada ideālus nosacījumus atpūtai, ik gadu sagaidot neskaitāmus saules un okeāna mīļotājus, kuri cenšas izvairīties no kontinentālās ziemas. Salas dienvidos lietus līst ļoti reti un vasaras mēnešos termometra stabiņš sasniedz + 30 grādus, bet ziemas mēnešos pieturās +20 līdz +25 grādu robežās. Ūdens temperatūra okeānā ziemas mēnešos ir vidēji ap +20 grādiem, bet vasaras - rudens mēnešos ap +22 + 24 grādiem. Toties salas ziemeļos ziemas mēnešos ir stipri vēsāks un temperatūra var noslīdēt līdz +14 grādiem.  Arī lietus tur ir biežāka parādība, nekā dienvidos. Vēsos ziemeļu vējus aiztur augstie kalni, tāpēc dienvidu daļā ir siltāks un saulaināks laiks - tikai daži desmiti kilometru, bet šķiet kā jau pavisam cita zeme. Ziemas mēnešos sniegs ir sastopams tikai vulkāna Teide virsotnē.